КНП "Олександрівська клінічна лікарня м. Києва"

Телефон для довідок
044 287-74-97
Працює з 9:00-16:00 пн-пт
Відділення нейрореабілітації
ЦВП

 

cbp.jpg - 38.71 Kb

З метою удосконалення та підвищення якості надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з судинною патологією головного мозку на базі Олександрівської клінічної лікарні в серпні 1994 р. було створено відділення церебро-васкулярної патології на 20 ліжок, в тому числі 6 ліжок блоку інтенсивної терапії. Від моменту створення відділення проліковано більше 20 тисяч пацієнтів з судинною патологією головного мозку. У відділенні працюють лікарі неврологи та анестезіологи.

Співробітники відділення мають відповідну кваліфікацію та досвід лікування пацієнтів на гострий мозковий інсульт, що відзначено Європейською Інсультною Організацією ( Платинова нагорода у 2017 році та Золота - у 2020 році). Лікарі, середній та молодший медичний персонал постійно проходять тематичне удосконалення, в тому числі відвідують тренінги та семінари за кордоном: тренінг з оволодіння практичними навичками «Endovascular Treatment of Acute Ischemic Stroke» м. Рига, cимуляційний курс «Тромболітична терапія» м. Брно Чехія, стажування в Інсультному та Нейрореабілітаційному центрах в м.Осло.

Найкращий результат в лікуванні інсульту спостерігається, коли невідкладна допомога надається в перші хвилини та години від виникнення перших ознак інсульту. Сучасна стратегія лікування ішемічного інсульту передбачає проведення ранньої відновлювальної реканалізаційної терапії з використанням рекомбінантного тканинного активатора плазміногену – «Актилізе» з наступною нейрореабілітацією.

На даний момент у відділенні Церебро-васкулярної патології в КНП «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» є реальні передумови для проведення тромболітичної терапії (тромболізису) згідно специфікації надання медичних послуг за напрямком медична допомога при гострому мозковому інсульті згідно вимог Національної Служби Здоров’я України (НЗСУ): підготовлені висококваліфіковані спеціалісти, проведення нейровізуалізації всім пацієнтам з підозрою на гострий мозковий інсульт 24/7, моніторинг клінічних, лабораторних, інструментальних показників відповідно до галузевих стандартів в цілодобовому режимі, забезпечення нейрохірургічної допомоги за умови необхідності та раннє відновне реабілітаційне лікування, при необхідності – консультації логопеда, фізичного терапевта..

З грудня 2017 по квітень 2020 року у відділенні Церебро-васкулярної патології в КНП «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва» проведена найбільша кількість тромболітичних терапій при лікуванні пацієнтів на ішемічний інсульт, порівняно з іншими лікарнями м. Києва.

· Лікування гострого мозкового інсульту у відділенні ЦВП надається згідно пакету НЗСУ« Мозковий інсульт» :

o стаціонарне лікування протягом 24 години,

o інтенсивну терапію з цілодобовим спостереженням лікаря-анестезіолога

o Проведення нейровізуалізації всім пацієнтам з підозрою на гострий мозковий інсульт

o Забезпечення анестезіологічного супроводу пацієнта для проведення нейровізуалізації.

o Моніторинг клінічних, лабораторних, інструментальних показників відповідно до галузевих стандартів.

o Проведення лабораторних досліджень у цілодобовому режимі, зокрема:

o Проведення інструментальних досліджень, зокрема:

· ЕКГ;

· УЗД з доплером;

· інших досліджень відповідно до клінічного стану пацієнта.

o Проведення системної тромболітичної терапії (при ішемічному інсульті), включаючи забезпечення необхідними лікарськими засобами, із лабораторним та нейровізуалізаційним контролем після її проведення.

o Забезпечення лікарськими засобами, медичними виробами та розхідними матеріалами відповідно до галузевих стандартів.

o Проведення консультації логопеда (терапевта мови та мовлення) у перші 48 годин після госпіталізації за наявності відповідних умов в закладі.

o Проведення консультації лікаря-психолога або лікаря-психотерапевта, або психолога.

o Проведення заходів із вторинної профілактики.

o Надання послуг з медичної реабілітації в гострому періоді інсульту та переведення пацієнтів до відділення (центру) реабілітації для надання послуг з медичної реабілітації у підгострому/відновному періоді інсульту.

o Розроблення та організація навчання для родини / доглядачів з наступних питань: методи особистої гігієни, стратегії спілкування, техніки переміщення, профілактики ускладнень та інших специфічних проблем пов’язаних з гострим мозковим інсультом, контроль за безпечним ковтанням та відповідної зміни дієти, допомоги регулювання поведінки при психосоціальних проблемах.

Телефони відділення Церебро-васкулярної патології:

моб.+38 063 6515655;

роб. 044 3792319

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відділення


Контактний центр м. Києва - 1551