КНП "Олександрівська клінічна лікарня м. Києва"

Телефон для довідок
044 287-74-97
Працює з 9:00-16:00 пн-пт
Історія лікарні

Олександрівська клінічна лікарня м. Києва є найстарішою лікарнею України – розпочала свою роботу 26 листопада 1875 року як міська лікарня імені Цесаревича Олександра. С початку своєї діяльності вона не тільки надавала стаціонарну та амбулаторну допомогу, а й виконувала функцію швидкої медичної допомоги. З 1883 року лікарня стає клінічною базою медичного факультету університету Св. Володимира та вищою науковою та педагогічною інституцією.

У 1922 році лікарні було присвоєно звання «Лікарня імені Жовтневої революції». Це була єдина лікарня у колишньому Радянському союзі, якій було присвоєне таке звання. У 1966 році лікарню нагороджено почесним орденом Трудового Червоного Прапора. У 1975 році лікарню нагороджено Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Лікарня започаткувала вагому акушерсько-гінекологічну службу, вперше в Україні в 1891 році була відкрита дитяча хірургічна клініка. В лікарні працювали світові вчені В.П.Образцов та М.Д.Стражеско, на цьому місці вперше діагностували і описали клініку інфаркта міокарда у 1909 році. В лікарні працював відомий вчений Ф.Г.Яновський, котрий розробив у цих стінах вчення про туберкульоз. Після Великої Вітчизняної війни у лікарні вперше відкривається онкоурологія, онкогінекологія, онкохірургія, онкогематологія.

В лікарні були започатковані операції зі створенням штучного стравоходу. Були описані поліомієліт та проказа.

Колектив лікарні забезпечував медичне обслуговування ХХІІ Олімпійських ігор, надання допомоги 18 тисячам постраждалим при аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

Кількість працюючих – 1592 осіб, в тому числі лікарів – 398, з них 50% вищої категорії; кандидатів медичних наук – 29; докторів медичних наук -2; заслужених лікарів – 9; заслужених працівників охорони здоров’я -2.

Працює 27 спеціалізованих відділень на 937 ліжок, цілодобово чергує 21 відділення за профілем: кардіологія, інфарктне, неврологія, хірургія, нейрохірургія, урологія, гемодіаліз, отолорінгологія, офтальмологія, гінекологія,інфекційне відділення. Це є найпотужніша лікарня м Києва, яка надає стаціонарну допомогу 40 тисячам пацієнтів за рік. У консультативній поліклініці проконсультовано понад 100 тисяч осіб за минулий рік.

На базі лікарні функціонують 9 кафедр НМУ імені О.О.Богомольця та НМАПО ім.Шупіка, в яких працюють 90 науковців.

 

Logo ba

Контактний центр м. Києва - 1551